Dlaczego w naszym sklepie nie kupicie wszystkich marek karm

Prowadząc kilkanaście lat portal weterynaryjny, zdobywając dodatkowe kwalifikacje i śledząc aktualne przepisy i trendy w żywieniu zwierząt mamy dość dobre rozeznanie w tym co tak naprawdę znajduje się w workach i puszkach z jedzeniem Waszych pupili.


Produkcja karm to ogromny biznes i choć wielu producentów stara się przekonać nas o tym jak pyszne i wspaniałe rzeczy są przez niego używane, to jednak rzeczywistość polega na tym by znaleźć jak najtańszy surowiec i go dobrze, marketingowo sprzedać.

Z każdej strony atakują kolorowe reklamy, soczyste kawałki mięsa i zadowolone pyszczki psów i kotów. Na forach i grupach opłacani influencerzy tworzą tabelki i zachwalają karmy o często bardzo kontrowersyjnym składzie – opierając się przy tym na kilku populistycznych i dobrze przygotowanych marketingowo argumentach. Od mączek mięsnych będących często toksycznym odpadem kryjącym się pod kilkunastoma pieknie brzmiącymi nazwami, po rodzielanie tych samych substancji, tak by zajmowały dajsze miejsca na liście składników.

Wielu producentów wprowadzając nowy produkt na rynek oferuje znacznie lepsze składy, by później sukcesywnie obniżać jakość swojego produktu - zazwyczaj po to by go wypromować w dobrych sklepach zoologicznych, a następnie, po obniżeniu jakosci i kosztów produkcji skierować go do marketów.

Z punktu widzenia właściciela zwierzęcia to nierówna walka z góry skazana na przegraną. Nawet jeśli aktywnie poszukuje informacji – to często zamiast prawdziwych odpowiedzi znajduje przygotowane wcześniej przez np. influencerów potwierdzenie doskonałych parametrów karm – oczywiście zawsze wg tych samych populistycznych, a wypromowanych wcześniej argumentów.
Np: wysoka zawartość mięsa, gdy w rzeczywistości w karmie znajduje się wyłącznie odpad zwany mączką mięsną - często ukryty np pod nazwą "suszone mięso", "hydratyzowane mięso", itp.

Należy przy tym pamiętać że w polskim prawie nie ma konieczności podawania składu półproduktów użytych przez producenta, a kupionych od podwykonawcy.

Dlatego tak ważna jest rola dobrze przygotowanego i zorientowanego w rynku specjalistycznego sklepu zoologicznego, gdzie znajduje się spora ilość karm mniej znanych z kolorowych reklam - za to o sprawdzonym składzie i potwierdzonej jakości. Kupując taki produkt macie Państwo pewność, że nie tylko został on sprawdzony pod wzgędem jakości ale też pod kątem stosowanych sztuczek i kruczków stosowanych przez producentów.

Z tego właśnie powodu w naszym sklepie nie mamy wszystkich popularnych marek karm. Niektóre są po prostu zbyt słabe jakościowo, inne oferują niekorzystny stosunek cena/jakość itp. itd.

Sprzedawane przez nas marki są sprawdzone, pewne i nawet jeśli mniej znane to zdecydowanie lepsze jakościowo.

Czym jest mączka mięsna

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.


Aktualnie w promocji

4 dni-NAN%
ZOBACZ
0.00 zł 0.00 zł

Bogata w dziczyznę

400g
5 dni-25%
ZOBACZ
12.00 zł 15.99 zł

Skóra z dorsza

50g
4 dni-25%
ZOBACZ
1.87 zł 2.49 zł

Kiełbaski z dziczyzny

1 szt.
2 dni--INF%
ZOBACZ
5.63 zł 0.00 zł

Bogata w kaczkę

400g