Zdjęcie poglądowe
balouriarajesh
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Ptasia grypa w Szczecinie

Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii podjął decyzję o wyznaczeniu stref objętych zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków na terenie północnego Szczecina. W celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa, ustalono konkretne obszary dotknięte zagrożeniem.

Na podstawie wniosku Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, wyznaczone zostały następujące strefy objęte zakażeniem:

  1. W powiecie polickim, w gminie Police, strefa obejmuje wyspy: Mnisi Ostrów, Polickie Łąki oraz część wyspy Skolwiński Ostrów leżącą w gminie Police.
  2. W gminie Miasto Szczecin, strefa objęta zakażeniem to wyspy: Rybi Ostrów, Mewia Wyspa, Ostrów Żurawi, Kacza Wyspa, Wyspa Dębina na północ od Kanału Leśniczówka oraz część wyspy Skolwiński Ostrów leżąca w gminie Miasto Szczecin. Dodatkowo, w dzielnicy Północ osiedla: Skolwin i Stołczyn.
  3. W powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, strefa objęta zakażeniem to półwysep Inoujście oraz miejscowość Kamieniska.

Na wskazanym obszarze obowiązują pewne środki ostrożności mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się grypy ptaków. Należy m.in. utrzymywać drób i inne ptaki w odosobnieniu w kurnikach lub zamkniętych obiektach. Karmienie i pojenie drobiu powinno odbywać się w zamknięciu lub miejscu osłoniętym, które skutecznie uniemożliwia dostęp dzikiego ptactwa. W szczególności ważne jest stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego przy kontakcie z drobiem, włączając w to odkażanie rąk i obuwia. Ponadto, woda, pasza i ściółka przeznaczona dla ptaków musi być przechowywana w sposób zapewniający ochronę przed kontaktem ze zwierzętami.

Wprowadzone środki mają na celu ochronę zdrowia ludzi i zapobieżenie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa grypy ptaków. Wszyscy mieszkańcy objętego obszaru powinni być świadomi zagrożenia i przestrzegać wyznaczonych zaleceń.

Uwaga na koty!

Opiekunowie kotów powinni zwrócić szczególną uwagę na bioasekurację w świetle doniesień na temat nagłych śmierci kotów powiązanych z wirusem ptasiej grypy. wiecej informacji na ten temat

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka