• zooklub
  • 2020-08-08 01:08

Zachowanie kondycji zdrowotnej

Odpowiednia dieta wpływa na zdrowie i kondycję psa. Poza zwykłymi karmami często spotyka się te stosowane w dietach weterynaryjnych - stworzone specjalnie dla psów z niektórymi dolegliwościami i chorobami. Jeśli otrzymamy zalecenie stosowania takiej diety od lekarza weterynarii, konieczne jest jej wprowadzenie, aby zadbać o zdrowie pupila.

Odpowiednia dieta wpływa na zdrowie i kondycję psa. Poza zwykłymi karmami często spotyka się te stosowane w dietach weterynaryjnych - stworzone specjalnie dla psów z niektórymi dolegliwościami i chorobami. Jeśli otrzymamy zalecenie stosowania takiej diety od lekarza weterynarii, konieczne jest jej wprowadzenie, aby zadbać o zdrowie pupila. Najczęściej zaleca się ją w przypadku problemów z wątrobą, nerkami, sercem, układem trawiennym, i przy cukrzycy. Czasami zwierzę nie będzie wręcz w stanie funkcjonować bez tego rodzaju żywienia (w końcu człowiek również nie może spożywać niektórych pokarmów, chorując na cukrzycę - podobnie działa to u psa czy kota).
Ponadto, pewne diety weterynaryjne - zgodnie ze słowami lek. wet. Rafała Szczytowskiego - muszą być stosowane przez całe życie, a ich znaczenie jest długodystansowe. Ryzyko stanowi nawet podawanie niektórych przysmaków czy zwykłego jedzenia domowego. Odpowiednia dieta i unikanie złych nawyków żywieniowych wpływają na długość życia zwierzęcia i jego stan. W takim wypadku stanowi ona nieodłączną część leczenia.
Pierwsza dieta weterynaryjna dotyczyła niewydolności nerek i została stworzona przez Hill’s Pet Nutrition w 1948 roku. Od tego czasu często wykorzystuje się produkty Hill’sTM Prescription DietTM jako profesjonalne żywienie zwierząt z problemami zdrowotnymi.

Hill’sTM Prescription DietTM j/dTM

to dieta dla psów z zapaleniem kostno-stawowym. Jego objawy są zmniejszane dzięki dużemu skoncentrowaniu wielonienasyconych kwasów omega-3, które również powstrzymują niszczenie chrząstki. Stosowanie tego rodzaju żywienia umożliwia zwierzętom łatwiejsze i mniej bolesne poruszanie się. Efekty można zauważyć po 3 tygodniach stosowania.

Hill’sTM Prescription DietTM z/dTM

jest natomiast dietą dla psów, które mają problem z nadwrażliwością pokarmową lub trudną do identyfikacji alergią pokarmową. W jej składzie zawarto białka rozbite na wystarczająco małe elementy, aby nie zostały wykryte przez układ odpornościowy i nie wywołały negatywnych objawów.