Zdjęcie poglądowe
Pavellllllll

Zatrzymano trenerkę psów

Małgorzata K., znana trenerka psów, została zatrzymana przez policję w Poznaniu za ignorowanie wezwań na przesłuchanie. Śledztwo dotyczy zarzutów znęcania się nad zwierzętami i złych warunków trzymania psów w jej szkole.

W czwartek, w Poznaniu, doszło do zatrzymania znanej specjalistki ds. tresury psów, Małgorzaty K. Została ona zatrzymana przez funkcjonariuszy policji w trakcie prowadzenia zajęć ze swoimi klientami. Powodem interwencji było ignorowanie przez nią wezwań na przesłuchania, co skutkowało wydaniem przez prokuraturę nakazu jej zatrzymania.

Małgorzata K. jest właścicielką szkoły dla psów , założycielką jednej z fundacji i jest aktywna w mediach społecznościowych. Po okresie świątecznym trenerka ma zostać przesłuchana przez prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie ma usłyszeć zarzuty, w tym dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

Śledztwo wobec Małgorzaty K. zostało zainicjowane na skutek kontroli przeprowadzonych w ubiegłym roku przez organizacje prozwierzęce. Ujawniono wówczas, że zwierzęta były trzymane w nieodpowiednich warunkach, w ciasnych klatkach. W wyniku tych działań z ośrodka zabrano 15 psów, w tym dwa należące do Małgorzaty K.

Pomimo toczycego się śledztwa, Małgorzata K. kontynuowała swoją działalność zawodową. Prokurator wyjaśnił, że nie zostało jej wydane formalne zakazanie wykonywania zawodu, a psy zostały jedynie zabezpieczone w schronisku jako materiał dowodowy w sprawie.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka