Zdjęcie poglądowe
孟想家

Wyrok za porzucenie kota

Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał wczoraj Ryszarda R. za znęcanie się nad chorym kotem rasy ragdoll, który był w trakcie leczenia weterynaryjnego. Oskarżony zostawił zwierzę w lesie w miejscowości Kudypy z cewnikiem i wenflonem, narażając je na niebezpieczeństwo i cierpienie. Zdarzenie miało miejsce w czerwcu 2022 roku. Ryszard R. twierdził przed żoną, że kot nie żyje.

Chorego kota odnalazła żona leśniczego, która zabrała go do domu i zapewniła odpowiednią opiekę weterynaryjną. Obecnie Dżizas, jak nazywa się kot, ma już nowy, kochający dom.

Oskarżony nie pojawił się na rozprawie, a Sąd postanowił skazać go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Został również ukarany zakazem posiadania kotów przez dwa lata oraz musi wpłacić 3 tys. zł na rzecz organizacji pomagającej zwierzętom. Sędzia Anna Pałasz podkreśliła, że chociaż czyn oskarżonego był "wyjątkowo obrzydliwy", chodziło jej o dobro całej rodziny oskarżonego, która ma również psa.

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.



Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka