Zdjęcie poglądowe
balouriarajesh

Wyprowadziła się i zostawiła psa

W minionym tygodniu w jednym z mieszkań w Puławach miała miejsce szokująca sytuacja. Sąsiedzi alarmowali policję o dziwnych odgłosach, skowytach i drapaniu w drzwi, dobiegających z jednego z apartamentów. Po interwencji funkcjonariuszy i pracowników lokalnej fundacji zajmującej się opieką nad zwierzętami odkryto zaniedbanego i opuszczonego psa.

Obywatele łączący siły z lokalnymi służbami podjęli próbę lokalizacji właścicielki mieszkania, a następnie próbę kontaktu z nią. Niestety, kobieta odmówiła przyjazdu na miejsce. Zdecydowano więc o siłowym wejściu do mieszkania, ze względu na podejrzenie, że życie psa może być zagrożone.

W mieszkaniu funkcjonariusze i wolontariusze fundacji zastali psa w opłakanym stanie: zaniedbanego, wychudzonego i ubrudzonego. Brak było śladów jakiekolwiek opieki, a zapach w pomieszczeniu był nieznośny. Pies został natychmiast przetransportowany do lecznicy weterynaryjnej, gdzie okazało się, że zwierzę jest w stanie zaawansowanego odwodnienia.

Lokatorka mieszkania, 20-letnia kobieta, przyznała się do zarzucanych jej czynów. Nie była w stanie wyjaśnić, dlaczego postanowiła zostawić psa w takim stanie. Dzięki staraniom fundacji zrzekła się praw do zwierzęcia, które teraz jest pod fachową opieką i ma szansę na nowe, lepsze życie.

Sprawa jest aktualnie w toku. 20-latce przedstawiono zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Ostateczne decyzje w sprawie zapadną w sądzie. Zgodnie z obowiązującą w Polsce Ustawą o ochronie zwierząt, osoba skazana za znęcanie się nad zwierzęciem może zostać ukarana karą pozbawienia wolności do lat 3.

To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest społeczna czujność i szybka reakcja w sytuacjach, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu zwierząt. Dzięki współpracy mieszkańców i służb, pies ma szansę na drugie życie, a jego była właścicielka stanie przed sądem.

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka