Zdjęcie poglądowe
UM Szczecin
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Wieża jaskółcza przyciąga ptaki

Nowy park na osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie posiada innowacyjną wieżę dla jaskółek, która imituje dźwięki tych ptaków, aby przyciągnąć je do zamieszkania w 80 dostępnych gniazdach.

"Dźwięki imitujące odgłosy jaskółek rozlegają się godzinę przed zachodem słońca, mając na celu przyciągnięcie tych ptaków" - mówi rzeczniczka Centrum Informacji Miasta. Wabienie potrwa do 20 lipca, co jest powiązane z okresem lęgowym ptaków.

Inicjatywa powstała w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 i ma na celu odbudowę populacji jaskółki oknówki. Ponadto, obecność ptaków na osiedlu ma pomóc w walce z niechcianymi owadami, takimi jak komary, muszki czy mszyce, które są naturalnym pokarmem dla jaskółek.

Na terenie nowego parku powstają również nowe alejki, ławki, pergola, plac zabaw, wybieg dla psów oraz elementy małej architektury i oświetlenie. Zasadzono już część krzewów i drzew, a pozostałe mają się pojawić jesienią, po zakończeniu prac budowlanych.

Marta Szymańska Wesoła Papuga
Byłam, widziałam, na zrzutkę wpłaciłam. Pomysł genialny!
03 lutego 2024 o 13:11

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka