Szkolenie czy tortury?

Internet obiegła ostatnio bulwersująca relacja filmowa, dokumentująca brutalne techniki szkoleniowe stosowane przez popularną polską szkołę dla psów. Film, zdradzający znamiona znęcania się nad psem, szybko wywołał fale oburzenia wśród internautów. Choć sam film został nagrany w 2018 roku, to wyciekł do internetu kilkanaście godzin temu.

W obliczu szokujących ujawnień, użytkownicy internetu nie wahają się wyrażać swojego oburzenia, zamieszczając film na różnych platformach i aktywnie komentując na stronach szkoły.

Sytuacja prezentowana w materiale jest szokująco drastyczna, a obraz zwierzęcia poddawanego takim metodom wywołuje głębokie zaniepokojenie.

Przyjęcie takich praktyk, które noszą znamiona znęcania się nad zwierzęciem, jest absolutnie nieakceptowalne i niezgodne z etyką pracy z psami.

Jakie konsekwencje spotkają szkołę, wciąż jest niejasne. Na bieżąco monitorujemy sytuację i będziemy dostarczać najnowsze informacje, jak tylko one napłyną.

Zwracamy się do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat tej sytuacji, aby się z nami skontaktowali. Wszelkie informacje mogą przyczynić się do szybszego wyjaśnienia tej niepokojącej sytuacji.

Oświadczenie COAPE POLSKA

Nie popieramy i sami nie stosujemy takich metod. Nie są to narzędzia i metody, które jakikolwiek z naszych absolwentów poznał w COAPE. Naszych studentów przestrzegamy przed stosowaniem metod z użyciem narzędzi awersyjnych uznając te metody za nieetyczne, nie mające nic wspólnego z terapią zachowania i nie mające zastosowania tak w wychowaniu jak w nauce zachowań zwierząt.
Rozumiejąc złożoność i znaczenie emocji wszystkich ssaków uznajemy w COAPE metody prowokujące strach i ból, jako nieskuteczne w zmianie motywacji problemowych zachowań. Właściwa terapia zachowania powinna polegać na zmianie złych emocji uruchamiających niepożądane zachowanie na emocje dobre oraz nauczeniu zwierzęcia właściwych zachowań. Stosowanie strachu i bólu nie zmienia emocjonalnych przyczyn zachowania, może jedynie je stłumić.
Piszące do nas osoby zwracają uwagę, że COAPE Polska jako instytucja edukacyjna pozwolił uzyskać certyfikat komuś, kto stosuje awersyjne i, jak widać na nagraniu, okrutne sposoby traktowania zwierząt.
Zwracamy jednak uwagę, że czym innym jest wiedza, umiejętności i kwalifikacje przekazywane przez instytucję szkolącą, a czym innym to jak ktoś tej wiedzy używa.
Dlatego COAPE nie może ponosić odpowiedzialności za działania widocznej na nagraniu szkoły stosującej zadawanie bólu i strachu, jako metod nauki czy korygowania zachowania, z tego powodu, że jej właściciel jest absolwentem COAPE.
Podobnie uczelnia medyczna nie ponosi odpowiedzialności za działania lekarza, choćby robił rzeczy okrutne, a wydział prawa jakiegokolwiek uniwersytetu za absolwenta-prawnika, łamiącego prawo.
Andrzej Kinteh-Kłosiński, Piotr Leszczyński, Magdalena Michałek, Ewa Pasikowska, Dorota Stawarska, Barbara Szczygieł - wykładowcy i tutorzy COAPE Polska
Beata Leszczyńska - prezeska Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka