Samotny tata bocian

W relacji live możecie zobaczyć bociana białego Bukáčka i jego pisklęta. Bocian wychowuje potomstwo sam, po tragicznej śmierci swojej partnerki.

23 maja 2021 r. Barunka - partnerka Bukáčka zginęła tragicznie podczas lądowania na przewodach wysokiego napięcia. Bukáček został sam z czterema pisklętami. Po konsultacji z ekspertami z ośrodka ratowania dzikich zwierząt i ornitologami postanowiono regularnie karmić bociany w gnieździe, aby pomóc ojcu i zapobiec konieczności usuwania ich z gniazda.

Karmienie odbywa się 3x dziennie, ok. godz. 6-7 rano, 11:30-13 i 18-19. Kiedy Bukáček jest w gnieździe, ludzcy ojcowie muszą czekać. Nie zalecano karmienia ich podczas deszczu, ale nie martwcie się, dostaną swoją dawkę ryb… prędzej czy później.
28 maja 2021 Bukáček wyrzucił najmłodszego bocianka. Proszę go nie obwiniać, instynkt podpowiadał mu, że coś jest nie tak. Tak działa natura.
Pomoc temu bocianiemu wdowcowi i jego rodzinie będzie wymagała wiele wysiłku i energii. Trzymajcie kciuki za ojca bociana i jego rodzinę, a także za pomagających bocianom mieszkańców.

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Aktualnie w promocji