Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Rozpoznawanie agresji

Nowe badania rzuciły światło na nieumiejętność do rozpoznawania agresji u innych, przez człowieka, zwłaszcza u psów. Ludzie są odbiorcami sygnałów, zdolnymi do diagnozowania nastroju innych przez rozszyfrowanie prostych mikroekspresji na twarzach otaczających ich osób.

Nieswiadomie, przetwarzamy nasze interakcje z innymi na podstawie tych analiz. Na przykład, jeśli osoba naprzeciwko nas jest niespokojna i agresywna, logiczne byłoby przyjęcie określonego zachowania wobec niej, aby zachować nasze bezpieczeństwo.

Wspomniane na początku badanie opierało się na interpretacjach przez 92 dorosłych, niewerbalnych interakcji między dwoma dziećmi, dwoma psami i dwoma makakami. Uczestnicy skupili się na postawie i wyrazach twarzy, aby zrozumieć nastrój aktorów, opierając się na trzech parametrach: zabawowy, neutralny lub agresywny.

Badani wykazali, że potrafią rozpoznawać neutralne i zabawowe intencje innych, zauważając te ostatnie około 70% razy; jednak uczestnicy mieli pewne problemy z identyfikacją agresji, zwłaszcza w interakcjach między ludźmi a psami. Według ekspertów, ludzki brak umiejętności do rozszyfrowania stanu zdenerwowania psa wynika z ogólnej koncepcji, jaką mamy na jego temat (czuły, wierny i zabawowy).

Jest ważne, aby móc przewidywać przyszłe działania innych, aby reagować w optymalny sposób, stwierdzili autorzy w oświadczeniu. Ludzie są dość dobrzy w klasyfikowaniu i przewidywaniu sytuacji społecznych z innymi ludźmi, psami i małpami, ale to zależy od kontekstu. Co zaskakujące, ludzie nie doceniają agresywności u psów.

źródło: IFLSCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka