Zdjęcie poglądowe
Gmina Dobra
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Psy w lesie w Dobrej

W trakcie piątkowego (07.07.2023) patrolu na terenach leśnych w pobliżu ulic Ułańskiej i Husarskiej, funkcjonariusze Straży Gminnej Dobrej natknęli się na poruszający widok. Dwa psy, które wydawały się być wycieńczone i głodne, zostały znalezione przywiązane do drzewa. Pomimo intensywnych poszukiwań, nie udało się zlokalizować właściciela zwierząt, co sugeruje, że sytuacja mogła być próbą pozbycia się psów.

Zidentyfikowano jedno zwierzę jako sukę, a drugie jako młode szczenię. Psy zostały natychmiast przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, gdzie otrzymają niezbędną obecnie opiekę weterynaryjną.

W związku z tym zdarzeniem, Straż Gminna w Dobrej apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat tych psów, czy też okoliczności związanych z tym zdarzeniem, o kontakt pod numerami: 91 311 52 56 lub 501 701 076.

Przypominamy, że porzucenie zwierząt jest przestępstwem, zgodnie z polskim prawem o ochronie zwierząt. Ustawa stanowi, że przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności porzucanie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje.

Aktualizacja z dnia 13.07.2023

Poszukiwania właścicieli porzuconych psiaków zakończyły się sukcesem! W poniedziałek (10.07) po interwencji, do Straży Gminnej w Dobrej zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że zna oba psy z widzenia, wymienił z imienia i nazwiska właścicielkę oraz wskazał jej miejsce zamieszkania w Gryfinie. Na jaw wyszła także informacja, że kilka dni wcześniej w sprawie obu psów u właścicielki przeprowadzana była interwencja Straży Miejskiej w Gryfinie.
Okazuje się, że mieszkanka Gryfina skontaktowała się z kobietą która chciała przejąć oba pieski. Panie umówiły się w Dobrej- wedle słów właścicielki z Gryfina, do przekazania psów doszło.
Następnie kobieta która psy przejęła, przywiązała je do drzewa w lesie, oraz poinformowała Straż Gminną w Dobrej, że rzekomo znalazła dwa porzucone psy.

W myśl Artykułu 35 ust.1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez drugą "opiekunkę", sprawa została przekazana do prokuratury, a kobiecie może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka