Zdjęcie poglądowe

Ostrzeżenie dla mieszkańców Łodzi i Szczecina

cW ostatnich dniach mieszkańcy dwóch miast alarmują o próbach otrucia psów przez niewiadomych sprawców. W Łodzi w okolicach ulicy Milionowej znaleziono kiełbasę nafaszerowaną trutką na szczury, natomiast w Szczecinie w dzielnicy Pogodno kiełbasę z pigułkami.

Na ul. Wieniawskiego w Szczecinie, w pobliżu ul. Wołogoskiej, mieszkaniec Pogodna znalazł trującą wędlinę. Zgłoszenie dotyczyło odkrycia w czwartek o godzinie 8 rano. "Uważajcie na swoje zwierzaki" - ostrzega partnerka znalazcy.

Ostatnie incydenty przypominają o tragicznym przypadku z końca 2022 roku, gdy ktoś otruł dużego psa rasy berneński pasterski na skwerze Pawłowskiego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi komisariat na Pogodno w Szczecinie. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie potwierdza, że prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Atmosfera wśród właścicieli psów w Szczecinie jest napięta. Na skwerze Waleriana Pawłowskiego pojawiła się tabliczka z informacją o otruć zwierząt, a w przypadku potwierdzenia zatrucia mięsa, sprawcy grożą nawet 3 lata więzienia. Nasi informatorzy mówią, że policja zabezpieczyła zapisy z kamer z okolicznych domów.

Szczecińscy policjanci równocześnie prowadzą drugie postępowanie w sprawie prób otrucia psów na prawobrzeżu, gdzie ktoś rozrzucił na trawnikach wędliny nafaszerowane gwoździami. Tereny Bukowego i Nad Rudzianką są szczególnie zagrożone.

Apelujemy do mieszkańców obu miast, by zachować szczególną ostrożność podczas spacerów z czworonogami. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do złapania sprawcy lub sprawców prosimy kierować na najbliższy posterunek policji.

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka