Valternet

Ogromne kary za wypuszczanie kotów

Galerida Cristata, zwana dzierlatką lub śmieciuszką to rzadki ptak umieszczony na czerwonej liście zagrożonych gatunków w Niemczech. Aby chronić lęgi tego okazu, w Walldorf obowiązuje zakaz poruszania się kotów domowych w niektórych miesiącach roku, przynajmniej do 2025 roku.

To co dzieje się w mieście liczącym zaledwie 15 000 mieszkańców w południowo-zachodnich Niemczech, na pewno się kotom nie spodoba. W tym miejscu przeżycie skowronka zagrożonego wyginięciem jest traktowane bardzo poważnie. Okazuje się, że oprócz natychmiastowego przerwania wszelkich prac budowlanych, gdy w pobliżu znajduje się gniazdo tego ptaka, wszystkie koty domowe w mieście mają absolutny zakaz poruszania się w sezonie, gdy ten okaz ma większe szanse na rozmnażanie.

Głównie z powodu braku pożywienia i nagłych zmian jego naturalnego siedliska, Galerida Cristata gniazduje i rozmnaża się w różnych miejscach miasta, przechodząc od spokojniejszych obszarów do zakładów przemysłowych. Na przykład ostatnim ulubionym miejscem, w którym w 2022 roku gniazdowały aż trzy pary tego skowronka, było w pobliżu placu budowy.

Właśnie dla ochrony tego bardzo rzadkiego zwierzęcia, miasto Walldorf oficjalnie ustaliło, że w okresie od 1 kwietnia do 31 sierpnia włącznie każdego roku, przynajmniej do 2025 roku, koty domowe nie będą mogły poruszać się swobodnie poza domem, chyba że będą wyposażone w lokalizator GPS.

Istnieje jednak wygodna alternatywa, polegająca na stosowaniu specjalnych uprzęży i smyczy, aby dać trochę powietrza naszym ukochanym kotom.

Myślicie, że to wszystko żart? Wydaje się, że wystarczy spojrzeć na kary, które zostały ujawnione: dla tych, którzy nie przestrzegają przepisów, przewidziane są sankcje od 500 euro do 50 tysięcy w przypadku śmierci ptaka

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.


Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.