Zdjęcie poglądowe

Wykorzystywali małpy

Zgodnie z informacjami podanymi przez Axios, takie firmy jak HelloFresh, Walmart i Target zdecydowały się przerwać sprzedaż mleka kokosowego pochodzącego z Tajlandii, ponieważ PETA postawiła poważne zarzuty wobec dostawców tego produktu: wykorzystywane są biedne małpy do pozyskania towaru.

PETA, która od zawsze walczy o prawa zwierząt, w listopadzie złożyła skargę zawierającą brutalne szczegóły na temat sytuacji małp w Azji Południowo-Wschodniej. Grupa twierdzi, że małpy są "przykuwane, biczowane, bite i zmuszane do długotrwałego zbierania orzechów kokosowych".

W świetle ujawnionych informacji firma HelloFresh zdecydowała się nie kupować już mleka kokosowego z Tajlandii. W oświadczeniu stwierdzono: "Nie tolerujemy żadnej formy znęcania się nad zwierzętami w naszym łańcuchu dostaw", powiedział przedstawiciel HelloFresh Axios. "Aby zachować ostrożność, nie będziemy zamawiać mleka kokosowego z Tajlandii".

Pomimo tego małego, ale istotnego sukcesu, PETA nie zamierza się zatrzymać i wzywa wszystkich sprzedawców do zaprzestania zakupu napoju z Tajlandii. Jeśli wydaje się to Wam drobnostką lub kaprysem, jesteście w dużym błędzie: z tego azjatyckiego kraju pochodzi większość mleka kokosowego sprzedawanego na całym świecie. Kampanie uświadamiania są prowadzone od 2019 roku.

Oczywiście zachęcamy również Was wszystkich do sprawdzenia pochodzenia produktu, który kupujecie, aby nie wspierać tego okrucieństwa.

FUTURISM

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka