Zdjęcie poglądowe
Alexas_fotos
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Walka o życie niedźwiedzicy

W północnych Włoszech, Trydent, sąd administracyjny wstrzymał w piątek decyzję władz prowincji dotyczącą zastrzelenia niedźwiedzicy, która kilka dni wcześniej zabiła 26-letniego biegacza w lesie. Stowarzyszenie Lav, działające na rzecz ochrony zwierząt, które zaskarżyło to postanowienie, poinformowało o wyroku sądu.

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce 5 kwietnia w lasach Caldes w Trentino, gdzie odkryto okaleczone ciało biegacza. Mężczyzna został zaatakowany i zabity przez niedźwiedzicę oznaczoną numerem Jj4. 17-letnie zwierzę wcześniej już zaatakowało dwóch innych mężczyzn, lecz udało im się uciec.

Maurizio Fugatti, szef prowincji Trydent, wydał nakaz zastrzelenia niedźwiedzicy Jj4, przeciw któremu sprzeciwiły się organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt. Lokalny sąd administracyjny postanowił zawiesić tę decyzję.

"Zabicie niedźwiedzicy nie przywróci życia mojemu synowi" - oświadczyła matka biegacza podczas pogrzebu.

Rodzina zmarłego zamierza wszcząć proces przeciwko włoskiemu państwu i lokalnym władzom za zasiedlanie lasów Trentino przez niedźwiedzie. Lokalne media podają, że powództwo ma się opierać na braku przeprowadzenia referendum wśród mieszkańców. W ramach projektu Life Ursus, w latach 1999-2002, dziesięć niedźwiedzi zamieszkało te tereny. Obecnie populacja wynosi około 100 osobników.

Organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt protestowały przeciwko decyzji o zastrzeleniu niedźwiedzicy, apelując: "Niech władze nie stosują brutalności zgodnie z zasadą oko za oko, ząb za ząb".

To jeszcze nie koniec batalii o życie niedźwiedzicy.

źródło: repubblica

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 509 309

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka