Zdjęcie poglądowe

Supermoce żyrafy

Wszyscy chwalą lojalność psa, dumę lwa, inteligencję małp i śpiew ptaków; jednak nikt nigdy nie słyszał, żeby ktoś powiedział: "żyrafa to moje ulubione zwierzę". Cóż, dziś jest dobry dzień, aby wymienić pięć supermocy zwierząt o najdłuższych szyjach na świecie.

Jak zacząć tę listę, jeśli nie od szyi żyrafy? To najwyższe stworzenie na świecie: samce potrafią osiągnąć wysokość 5,5 metra. Większość ich wzrostu wynika z ikonicznej szyi, która może sięgać 2 metrów. Można by pomyśleć, że zwierzę to ma wiele kręgów w porównaniu z innymi ssakami, ale tak naprawdę ma tylko siedem dużych kręgów szyjnych, każdy długości 25 centymetrów (człowiek ma ich 33 lub 34).

Język tego parzystokopytnego ssaka jest również bardzo długi: sięgając 45 centymetrów, potrafi dosięgnąć gałęzi umieszczonych w najwyższych partiach drzew. Jego paszcza natomiast może pomieścić kolejne 45 centymetrów liści i gałązek.

Nawet serce wydaje się nie z tego świata, ponieważ ważąc około 11 kilogramów, jest jednym z największych w królestwie zwierząt. Wielkość tego organu jest więcej niż uzasadniona, jeśli weźmiemy pod uwagę, że musi pompować krew do mózgu oddalonego prawie o dwa metry.

Podobnie jak każdy człowiek ma własny, unikalny odcisk palca, każda żyrafa ma inny wzór plam, dzięki którym mogą się rozpoznawać między sobą.

Nie wspominając o jej zwinności! Jeszcze raz wielkie rozmiary stworzenia mogą wprowadzić w błąd, ale w rzeczywistości ssak jest w stanie biegać z prędkością około 56 km/h i obracać się wokół siebie bez większych problemów, dzięki swoim długim nogom.

Podsumowując, żyrafa to naprawdę unikalne zwierzę w swoim rodzaju i nie ma się czego wstydzić w porównaniu z innymi, bardziej cenionymi przez ludzi zwierzętami.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.
GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 509 309

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka