Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Pingwiny puszczają głośne bąki

Wszyscy kochają pingwiny, są takie słodkie i urocze! Te zwierzęta są naprawdę wyjątkowe: żyją w bardzo rozwiniętych społecznie koloniach, są eleganckie dzięki swoim ikonicznym kolorom (szczególnie te z gatunku Aptenodytes forsteri) i... są także zabawne.

Kto wie, czy nadal będziecie je lubić, gdy dowiecie się, że wiatry tych stworzeń są bardzo głośne. Tak, te bąki są wynikiem diety opartej na rybach, która powoduje nadmierną produkcję gazu w jelitach ptaków. Miłośnicy sushi też o tym wiedzą...

Chociaż mogą wydawać się zabawne, wiatry pingwinów odgrywają bardzo ważną rolę w ich ekologii. Na przykład dźwięk, który ludzie uważają za tak śmieszny i nieelegancki, jest używany do zgromadzenia dużych grup ptaków w kolonii, sygnalizowania pozycji celu lub ostrzegania innych o obecności drapieżnego zagrożenia.

Ponadto wysoka zawartość amoniaku w odchodach i emisjach gazów pingwinów stanowi doskonały naturalny nawóz dla otaczającej gleby; wiele alg i roślin wyrosło dzięki temu wsparciu. Podsumowując, jeśli dla nas publiczne puszczenie bąka może wydawać się nieodpowiednie, dla tych zwierząt stanowi to narzędzie komunikacji.

źródło: ilsanitario

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.



Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka