Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Najstarsza mysz na świecie

Na naszej planecie istnieją zwierzęta, które ustanowiły wiele rekordów długości życia. Przykładem jest Bobi - najstarszy żyjący pies na świecie, oraz Pat, który właśnie został uznany przez Guinness World Records za najstarszego żyjącego gryzonia.

Ta mała istotka jest najmniejszym gatunkiem myszy w Ameryce Północnej, a jej gatunek jest ważny dla życia roślin, ponieważ pomagaja w rozsiewaniu nasion, i spulchnia ziemię. Pat osiągnął niesamowity wiek 9 lat i 209 dni - absolutny rekord w przypadku tego gatunku.

Zwierzę nosi imię aktora Sir Patricka Stewarta i zamieszkuje San Diego Zoo Safari Park, gdzie urodził się w 2013 roku. Naukowcy bacznie badają genetykę i zachowanie myszy, aby upewnić się, czy dane osobniki mogą być wypuszczone z powrotem na wolność by zasilić swoje populacje, które jeszcze niedawno uważano za wymarłe.

"Takie wyróżnienie jest dla naszego zespołu bardzo ważne i ma duże znaczenie dla gatunku" - powiedziała w oświadczeniu dr Debra Shier, która ustanowiła i nadzoruje program ochrony. "To wyróżnienie jest również symbolem uznania dla gatunków, które są mało znane ludziom, ponieważ nie należą do charakterystycznej "megafauny" ale są równie istotne dla funkcjonowania ekosystemu."

źródło: iflscience

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka