Na odrobaczanie
Średnio 50% powierzchni chodników, ścieżek w parku, traw itd pokryte jest pasożytami. Pies zarazić się może poprzez np. polizanie obuwia właściciela czy przez mleko matki.
Dlatego warto odrobaczać psa regularnie. Zabieg odrobaczania to nic innego jak podanie farmakologicznego preparatu, który zabija wszelkie pasożyty od wewnątrz, aby nie dopuścić do choroby zwanej robaczycą. Od teraz preparaty na odrobaczanie dostaniesz w naszym sklepie!
Przyjdź i wybierz odpowiedni na miejscu - pomożemy!
Kiedy odrobaczać?
Kiedy odrobaczać?
W przypadku szczeniaka dobrze jest wykonać pierwsze odrobaczanie w wieku 2-3 tygodni a następnie powtórzyć zabieg dwukrotnie w dwutygodniowym odstępie.
Później zaleca się nie rzadziej niż co 6 miesięcy. Czworonogi, które jedzą surowe mięso lub biorą udział w polowaniach, powinny być odrobaczane częściej, tzn. nie rzadziej niż 6 tygodni.
Bardzo ważnym jest aby odrobaczyć psa po inwazji pcheł, jako że są one idealnym buforem dla jaj tasiemca psiego.
Sposób i preparat do odrobaczania z pewnością pomoże dobrać lekarz weterynarii jeśli zaistnieje taka potrzeba.
Objawy zarobaczenia:
- brak apetytu
- spadek masy pomimo wzmożonego apetytu
- apatia
- wzdęcia
- bóle brzucha
- saneczkowanie
- brak chęci do zabawy
- wymioty
- biegunka z domieszką krwi
- unikanie kontaktu
- ciężki oddech
Bytujące przez dłuższy czas pasożyty mogą doprowadzać do chorób układu pokarmowego, alergii pokarmowych czy osłabienia ogólnej odporności psa i wzrostu podatności na zakażenia.
Warto zapamiętać!
Zarobaczenie u dorosłych i zdrowych psów zwykle przebiega bezobjawowo. Jeśli zdiagnozujemy zarobaczenie u jednego psa z kilku posiadanych - odrobaczamy wszystkie psy w tym samym czasie!
W zależności od środowiska, wieku oraz stopnia ryzyka zarażeniem należy indywidualnie dobrać częstotliwość odrobaczania.
Zadbaj o swojego pupila, nie zapomnij, że jako właściciel również możesz być w grupie ryzyka zarażeniem pasożytami.
Dla utrzymania efektów najważniejsza jest regularność!