Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Czy psy przetrwałyby bez człowieka?

Gdybyśmy nagle zniknęli, czy najstarszy przyjaciel ludzi mógłby przetrwać bez nas?

"Nie mam wątpliwości, że psy mogłyby przetrwać bez nas" - mówi Jessica Pierce z Centrum Bioetyki i Humanistyki na Uniwersytecie Medycznym Colorado Anschutz. "Psy wywodzą się z wilków i nadal mają wiele zachowań charakterystycznych dla wilków i innych dzikich psowatych, więc wiedzą, jak polować i szukać pokarmu."

Bez naszej obecności, nasi czworonożni przyjaciele żyliby tak jak dzikie gatunki... Ale nie wszystkie rasy przetrwałyby bez nas. Niektóre, na przykład te z płaskimi pyskami, jak mopsy i buldogi, mają problemy zdrowotne, w tym problemy z oddychaniem, które ograniczałyby ich zdolność do polowania, a ich krótkie ogony przeszkodziłyby im w interakcji z dzikimi psami.

W tym przypadku również natura pójdzie swoim torem: bez nas - tych którzy wybierają najładniejsze i najbardziej przytulne rasy często pomijając ich zdrowie -różne rasy mieszałyby się, pozwalając naturalnej selekcji kształtować osobniki najlepiej przystosowane do przetrwania.
Inne bardzo interesujące pytanie które postawiła Pierce brzmi: gdyby psy mogły sobie radzić w świecie bez ludzi, czy nie byłyby nieszczęśliwe? Nie.
Pierce zauważyła, że w domowym środowisku psy tłumią wiele naturalnych zachowań. Psy bezpańskie nie mają takich ograniczeń i chociaż nie mają takiego samego komfortu jak psy domowe, mogą być lepiej przystosowane psychicznie.

Prawdziwym problemem byłoby znalezienie jedzenia, ale z pewnością stopniowo przyzwyczaiłyby się do braku regularnych posiłków.

źródło: livescience

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka