Zdjęcie poglądowe
Nadleśnictwo Choczewo
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Biały wilk na pomorzu?

Biały wilk na Pomorzu? Zazwyczaj zamieszkują Kanadę i Grenlandię.
Nagranie pochodzi z leśnictwa Białogóra i zostało zrobione w niedzielę 26 marca. Samotny wilk o bardzo jasnym futrze ciągnie po ziemi swoją zdobycz, a potem zaczyna ją jeść.

Rzadko udaje się nam uchwycić takie osobniki. Zastanawiamy się także, dlaczego był samotny - czytamy na stronie Nadleśnictwa Choczewo na Facebooku.

Na świecie żyje tylko 50 tysięcy białych wilków polarnych. Te zwierzęta, ważące do 80 kilogramów, zamieszkują głównie północne obszary Kanady oraz Grenlandię z sąsiednimi wyspami. Polują głównie na renifery, zające i inne zwierzęta, w tym duże ssaki, takie jak łoś, jeleń, bizon.

Jak dziki, biały wilk mógł dostać się z Ameryki Północnej do północnej Polski? - Całkowicie biały wilk w Polsce to byłaby sensacja, ale według mnie ten wilk z nagrania... nie jest biały - wyjaśnia dr Maciej Szewczyk z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Gdańskiego, członek Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". - Faktycznie jest dość jasny, ale zauważmy, że światło na nagraniu jest dziwne. Na tym filmie pnie sosen są również dużo jaśniejsze niż w rzeczywistości.

Rafał Skowronek, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Choczewo przyznaje, że od momentu pojawienia się filmu z "białym wilkiem" na Facebooku, telefon nie przestaje dzwonić od dziennikarzy z całej Polski.

Legenda się rozwija - mówi z uśmiechem Rafał Skowronek. - Jednak rzeczywiście wilk nie jest biały, tylko bardzo jasnoszary. Poza tym kamera też zniekształca obraz.
Czy kamera uchwyciła samotnie polującego wilka, czy też członka rodzimej watahy zamieszkującej lasy choczewskie?

Nie wiem, czy ten konkretny osobnik należy do tej watahy, ale to, że jest sam, nie musi oznaczać niczego - wyjaśnia dr Szewczyk. - Członkowie watahy często się rozpraszają, a grupa nie spędza całego czasu razem.

Nadleśnictwo Choczewo

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka