Zdjęcie poglądowe
juliohdez
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Martwe mewy w Szczecinie

W okolicach szczecińskiego betonowca odkryto kilkadziesiąt martwych mew, które -wydaje się - padły ofiarą nieznanego zjawiska. Przyczyna masowej śmierci ptaków jest nieznana, a mieszkańcy miasta i okolic są ostrzegani przez lokalne służby, aby zachować ostrożność i unikać kontaktu z tym miejscem.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez portal wszczecinie.pl, służby na miejscu próbują zidentyfikować przyczynę tego niepokojącego zdarzenia. Ewa Rutkowska, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Szczecinie, wydała ostrzeżenie, wskazując na potencjalne zagrożenie ludzkiego zdrowia, jeśli przyczyną śmierci ptaków jest choroba.

"Betonowiec", miejsce, gdzie znaleziono martwe mewy, to betonowy kadłub statku osiadłego na dnie jeziora Dąbie. Rutkowska podkreśla, że ze względu na warunki pogodowe i trudności w dostępie do ptaków, konieczna jest pomoc służb. Jeżeli to będzie możliwe, mewy zostaną przekazane do badań, aby wykluczyć grypę ptaków jako potencjalną przyczynę zgonu.

źródło: radio szczecin

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka