Zdjęcie poglądowe
Mimzy
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Kot spowodował wypadek

Choszczno, 2023 - W ubiegłym tygodniu Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie poinformowała o zdarzeniu drogowym, które skłania do refleksji na temat bezpieczeństwa podczas transportu zwierząt. Zdarzenie to miało miejsce, gdy kierowca samochodu stracił kontrolę nad pojazdem po tym, jak jego kot wyskoczył na niego z wiklinowego kosza.

Według Komendy, w pewnym momencie kot wyskoczył z kosza prosto na kierowcę, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i uderzenia w drzewo. Szczęśliwie, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

To zdarzenie przypomina, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas podróży z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Zwierzę, które ma możliwość swobodnego poruszania się po pojeździe, narażone jest na uraz w przypadku gwałtownego hamowania. Może również rozpraszać kierowcę swoim zachowaniem.

Eksperci zalecają umieszczenie kota w solidnym, plastikowym transporterze podczas podróży samochodem. Jest to najbezpieczniejszy sposób transportu dla zwierzęcia, zapewniający mu bezpieczną przestrzeń. Alternatywnym rozwiązaniem są specjalne szelki dla kotów, które mogą być odpowiednie dla tych, których podróż nie jest stresująca.

Pamiętajmy o odpowiedzialności za nasze zwierzęta, a przede wszystkim o bezpieczeństwie na drodze. Używajmy odpowiednich środków ostrożności podczas transportu naszych czworonożnych przyjaciół, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka