• zooklub
  • 2020-09-29 11:26

Czy Twój pupil na pewno ma alergię?

Zanim w zaciszu domowym stwierdzisz, że Twoje zwierzę ma alergię na wybrany składnik warto uważniej przyjrzeć się jego diecie.

Zarówno karmie suchej podawanej na co dzień, karmie mokrej, przysmakom jak i temu co zwierzę podjada w ciągu dnia. Nie zawsze składnik alergizujący jest oczywisty. Zamiast pozbawiać psa ważnego źródła białka np. kurczaka zastosuj dietę eliminacyjną lub udaj się na profesjonalne badania do lekarza weterynarii.

Podkreślmy: profesjonalne badania.

Bez nich możemy tylko zgadywać co może być powodem alergii. Zwłaszcza, że alergeny wcale nie muszą pochodzić z pokarmu.

Badania w kierunku alergii u zwierząt domowych to wydatek kilkuset złotych - jednak samodzielne ordynowanie diety i kupowanie niepotrzebnie kosztownych lub weterynaryjnych diet do tanich również nie należy. A może się okazać zupełnie niepotrzebne.

Listę polecanych lekarzy w Szczecinie znajdziesz na naszej stronie w zakładce Weterynarz Szczecin

Dieta eliminacyjna jest uważana za najskuteczniejszą metodę leczenia w nietolerancjach i alergiach pokarmowych. Właściwe zastosowanie tej metody pozwala w około 80% przypadków doprowadzić zwierzę do poziomu braku reakcji nietolerancji lub alergii.

Pomożemy w ułożeniu diety eliminacyjnej, w dobraniu karmy oraz obserwacji psa. Będziemy w stałym kontakcie i na bieżąco będziemy wprowadzać zmiany monitorując zachowanie i stan zwierzęcia. Musisz przygotować się na kilka miesięcy obserwacji i pilnowania diety swojego pupila. Każda zewnętrzna przekąska czy podjadanie może zaburzyć wyniki. To wymaga poświęcenia, ale warto. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia pupila.

Jeśli już wiesz że Twój pupil ma alergię pokarmową

Znajdziesz u nas szeroki wybór karm i przysmaków dla alergików. Na straży Twoich zakupów stoi nasz autorski program AllergyAlert, który zadba, by w zakupach nie znalazły się alergeny.