• zooklub
  • 2020-08-04 17:42

Co je pies Wegan?

Dla wielu wegan karma dla ich pupili zawierająca mięso stoi w sprzeczności z ich ideałami. Od jakiegoś czasu trwają dyskusje pomiędzy naukowcami i lekarzami weterynarii czy żywienie psów i kotów dietą roślinną jet możliwe. Jest też inne rozwiązanie...

Wg obecnej wiedzy psom i kotom niezbędne jest białko pochodzenia zwierzęciego do prawidlowego rozwoju. Co ma w tej sytuacji zrobić weganin czy wegetarianin chcąc pozostać w zgodzie ze swoim sumieniem?

Karmy Tomojo

W recepturze tej karmy mięso zastąpiono mączką z larw owadów, która jest źródłem białka. Zawiera ona wyjątkowo wartościowe proteiny, odpowiednio zrównoważone kwasy tłuszczowe i taurynę.

Owady pochodzą z pewnych hodowli i są w pełni identyfikowalne. Zbędne są sztuczne konserwanty i polepszacze smaku. I bez nich karma Tomojo wspaniale pachnie i smakuje.

Karmę Tomojo można podawać wszystkim psom i kotom, również tym z problemami z trawieniem i alergiami. Sprawdzi się również w diecie eliminacyjnej i hypoalergicznej. Świetnie współgrają z innymi dietami, np. BARF czy whole prey.

Żaden z surowców użytych do produkcji karmy nie był karmiony antybiotykami czy hormonami wzrostu.

Ponieważ do przygotowania karmy TOMOJO użyto wyłącznie larw owadów – przy jej produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę.
Być może nie jest to idealne rozwiązanie dla wegan - na pewno jednak dostarcza psu czy kotu pełnowartościowego białka.

Karmę TOMOJO możesz kupić w naszym sklepie w Szczecinie

W naszej ofercie posiadamy również przysmaki dla psów na bazie owadów oraz bezmięsne przysmaki i gryzaki dla psów.