Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Ten kot nie musi pić

Opiekunowie kotów wiedzą, że ich zwierzęta nie piją dużo wody, ale istnieje pewien gatunek - zwany kotem pustynnym (Felis margarita) - który nie musi pić cennego płynu... przynajmniej większość czasu.

Są to koty, które żyją na pustyni i preferują bardzo suchy i jałowy habitat z niewielką ilością roślinności, a także płaskie lub pagórkowate tereny. Są bardzo rzadko spotykane, a zwykle można je znaleźć na zewnątrz, gdy temperatura wynosi od 11 do 28 °C (temperatura, którą kochają koty).

Pomimo że ich wielkość jest równa (lub nawet mniejsza) od domowych kotów, mają istotne różnice: między innymi między łapami te stworzenia mają poduszeczkę z futra na poduszkach stóp, która izoluje je od bardzo gorącego piasku. Czasami kopią nory, w których się ukrywają, aby chronić się przed klimatem, a ich ogon, który może być długi jak połowa długości głowy i ciała, ma dwa lub trzy pierścienie i czarny koniec.

Chociaż piją wodę, gdy mogą, zwykle czerpią wystarczającą ilość nawodnienia tylko ze swojej zdobyczy (małe gryzonie, ale także zające, ptaki, pająki, owady i gady). Podobnie jak ich miejscy odpowiednicy, ten kot jest doświadczonym myśliwym - i przypominamy, że w Australii domowy kot doprowadza do wyginięcia wielu gatunków.

Jeżeli polują na więcej, niż są w stanie zjeść, te stworzenia zazwyczaj zakopują resztki i wracają do nich, gdy są głodne (na pustyni nic nie jest marnowane). Niestety kot pustynny jest uznany przez IUCN za "niemal zagrożony" i ich rzeczywista liczba populacji nie jest znana.

Nie można mieć kota pustynnego jako zwierzęcia domowego, ale to nie powstrzymuje wielu kłusowników przed łapaniem ich do sprzedaży na czarnym rynku.

źródło: ZMESCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka