Obrazek poglądowy
EddieKphoto

Ta meduza ma 24 oczy

Niedawno chińscy naukowcy odkryli zupełnie nowy gatunek "cubozoa", zwanych również meduzami sześcianowymi, w wodach Chin. Po zauważeniu ich w 2020, 2021 i 2022 roku w rezerwacie przyrody Mai Po w Hongkongu, specjaliści w końcu je przeanalizowali.

"Są mało znane w chińskich wodach morskich. Nasze odkrycie Tripedalia maipoensis w Mai Po, stosunkowo dobrze zbadanym obszarze Hongkongu, podkreśla bogatą różnorodność życia morskiego tego miejsca, a nawet całych Chin", powiedział profesor Qiu Jianwen, profesor wydziału biologii HKBU i autor studium, w swoim oświadczeniu.

Ostatnio odkryte stworzenie ma przezroczyste, bezbarwne ciało o średniej długości 1,5 centymetra. Składa się z trzech macek o długości około 10 centymetrów, które kończą się małymi strukturami przypominającymi łopatki, które pomagają meduzom poruszać się znacznie szybciej niż inne gatunki (podczas gdy niektóre są nieśmiertelne). Najbardziej niezwykła jest jednak liczba oczu.

Ta meduza ma 24 oczy, które są rozmieszczone w czterech grupach po sześć, wokół jej dzwonu. Po każdej stronie, galaretka ma dwa większe oczy, podczas gdy obok można zauważyć cztery mniejsze oczy. Do czego służą? Według naukowców tylko dwa z nich mogą widzieć obrazy, podczas gdy pozostałe cztery służą do wykrywania światła.

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka