Samotny tata bocian

W relacji live możecie zobaczyć bociana białego Bukáčka i jego pisklęta. Bocian wychowuje potomstwo sam, po tragicznej śmierci swojej partnerki.

23 maja 2021 r. Barunka - partnerka Bukáčka zginęła tragicznie podczas lądowania na przewodach wysokiego napięcia. Bukáček został sam z czterema pisklętami. Po konsultacji z ekspertami z ośrodka ratowania dzikich zwierząt i ornitologami postanowiono regularnie karmić bociany w gnieździe, aby pomóc ojcu i zapobiec konieczności usuwania ich z gniazda.

Karmienie odbywa się 3x dziennie, ok. godz. 6-7 rano, 11:30-13 i 18-19. Kiedy Bukáček jest w gnieździe, ludzcy ojcowie muszą czekać.

Nie zalecano karmienia ich podczas deszczu, ale nie martwcie się, dostaną swoją dawkę ryb… prędzej czy później.
28 maja 2021 Bukáček wyrzucił najmłodszego bocianka. Proszę go nie obwiniać, instynkt podpowiadał mu, że coś jest nie tak. Tak działa natura.
Pomoc temu bocianiemu wdowcowi i jego rodzinie będzie wymagała wiele wysiłku i energii. Trzymajcie kciuki za ojca bociana i jego rodzinę, a także za pomagających bocianom mieszkańców.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka