Zdjęcie poglądowe
Seaside Aquarium
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Ryba-piłka


Jego nazwa naukowa to Himantolophus sagamius, ale wśród entuzjastów jest znany również jako Piłka Nożna Pacyfiku, gatunek należący do tej samej grupy co żabnice, czyli do rzędu Lophiiformes. Jest to ryba bardzo trudna do znalezienia, ponieważ jest gatunkiem abisalnym.

Choć rzadki, jeden okaz pojawił się jednak na plaży w Oregonie, wzbudzając przerażenie i ciekawość przechodniów, którzy nie wiedzieli, że mają przed sobą jeden z najbardziej niezwykłych gatunków Pacyfiku.

Seaside Aquarium, jedno z największych akwariów w kraju, podało tę informację na swojej stronie na Facebooku, wyjaśniając, że naukowcy sklasyfikowali jedynie 31 obserwacji tego gatunku na całym świecie.

"Podczas gdy kilka okazów zostało zarejestrowanych w Nowej Zelandii, Japonii, Rosji, na Hawajach, w Ekwadorze, Chile, a w zeszłym roku odnotowano kolejny okaz w Kalifornii, jest to pierwsze zgłoszenie na wybrzeżu Oregonu, o którym wiemy" – skomentowali eksperci akwarium w mediach społecznościowych, wyjaśniając również kilka informacji. "Niewiele wiadomo o ich stylu życia, ale to, co wiadomo, jest niezwykle fascynujące. Jak inne żabnice, używają one bowiem bioluminescencji produkowanej przez pewne bakterie w specjalnym gruczole, połączonym za pomocą wyrostka z ich czołem, aby przyciągać ofiary".

Podobnie jak inne żabnice, okazy tego gatunku również rozmnażają się w bardzo niezwykły sposób, tak że przez wiele lat naukowcy nie byli w stanie rozpoznać samców, które są znacznie mniejsze od samic.

źródło: IFLSCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka