Zdjęcie poglądowe
xiSerge
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Niezwykły wyczyn rekina

Egzemplarz rekina jedwabistego (Carcharhinus falciformis), mierzący zaledwie półtora metra, podjął bezprecedensową podróż, pokonując ponad 27 000 km w rozległym Oceanie Spokojnym. Nie jest to pierwszy raz, kiedy mówimy o rekordowych podróżach podejmowanych przez rekina, ale tym razem osiągnięto nowy rekord.

Przemianowany na "Genie" na cześć zmarłej Eugenie Clark, ten rekin zaskoczył badaczy niezwykłą odległością, jaką pokonał. Śledzony przez naukowców z Fundacji Charlesa Darwina dzięki nadajnikowi satelitarnemu zamocowanemu w pobliżu wyspy Wolf w archipelagu Galapagos, Genie rozpoczął swoją podróż w lipcu 2021 roku.

Od tego czasu podjął niezwykłą migrację, przesuwając się niemal 5 000 km od punktu wyjścia, ale pokonując pięciokrotnie większą odległość. Ta trasa stanowi unikalne wydarzenie dla jego gatunku, z dwiema długimi migracjami na zachód, które zaprowadziły go na wody międzynarodowe, znane z wysokiej gęstości rybołówstwa.

Wyczyn Genie zaskoczył naukowców, pokazując zdolność rekinów jedwabistych do przemierzania rozległych obszarów oceanicznych. Te wyniki podkreślają pilną potrzebę regulacji działalności połowowej poza jurysdykcjami narodowymi, aby zachować zagrożone gatunki, takie jak rekiny jedwabiste. Te zwierzęta są klasyfikowane jako zagrożone przez IUCN i są szczególnie narażone na nadmierne połowy z powodu wysokiego zapotrzebowania na ich płetwy. Ale nie są jedynymi morskimi zwierzętami w niebezpieczeństwie.

Epicka migracja Genie naraża go na ogromne niebezpieczeństwa, co sprawia, że ​​konieczna jest skoordynowana odpowiedź na poziomie globalnym, aby zapewnić ich ochronę.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka