Zdjęcie poglądowe
ap301805

Niezwyciężone mrówki

Ze względu na swoją strukturę, mrówki mogą przetrwać ogromne upadki bez odniesienia szkód. Czynnikiem jest ich prędkość końcowa, która wynosi zaledwie 6,4 km/h, w przeciwieństwie do ciała ludzkiego, którego prędkość końcowa wynosi aż 200 km/h.

Prędkość końcowa, czyli maksymalna prędkość osiągana przez obiekt w swobodnym spadku (gdy siła grawitacji i opór powietrza się równoważą), jest wpływana przez różne czynniki, w tym kształt i masę obiektu. Dane na temat prędkości końcowej mrówki i ciała ludzkiego mogą różnić się w zależności od konkretnych warunków. Jednakże, koncepcja "przetrwania upadku z dowolnej wysokości" jest bardziej skomplikowana niż się wydaje (oto ile mrówek jest na świecie).

Podczas gdy mrówki mogą przetrwać upadki z relatywnie znacznych wysokości dzięki swojej małej wadze i egzoszkieletowi działającemu jak rodzaj zderzaka, nie dotyczy to nas, ludzi. Prędkość końcowa ciała ludzkiego jest na tyle wysoka, że może spowodować poważne uszkodzenia lub nawet śmierć w przypadku upadków z znacznych wysokości (człowiek spadł z wysokości 90 metrów i przeżył, naukowcy wyjaśnili dlaczego).

Problem dotyczy bowiem deformowalności ciała ludzkiego i jego zdolności do absorbowania uderzeń: Podczas gdy mrówki mogą "lądować" lepiej dzięki swoim rozmiarom i strukturze ciała, ludzie, ze względu na swoje rozmiary i złożoność anatomiczną, odnieśliby znaczne szkody w wyniku znaczącego upadku.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka