Zdjęcie poglądowe
bcspca

Niewiarygodna podróż kotki

Kotka dosłownie wyskoczyła z opakowania, które przemierzyło ocean. Celnicy z Vancouver od kilku dni zastanawiają się, jak rozwiązać tajemnicę jej długiej podróży, podczas gdy na samą kotkę czeka już rodzina adopcyjna. Historia Precious Cargo jest niesamowita, nie ma innego słowa na opisanie odysei tej kotki, która dotarła do Kanady, prawdopodobnie wewnątrz opakowania z Chin. Niesamowitą przesyłkę odkryli agenci celni z Vancouver pracujący w centrum poczty międzynarodowej, kiedy podczas sprawdzania ładunku przybywającego z Dalekiego Wschodu, zobaczyli jak kot wychodzi z paczki.

Opakowanie było uszkodzone i miało dość duży otwór po jednej stronie. Kiedy jeden z funkcjonariuszy Canada Border Services Agency (CBSA) przyjrzał się mu z bliska, był zdumiony, widząc w środku oczy kota, które na niego patrzyły i mrugały. Kotka została więc uwolniona. Ale - co jest jeszcze dziwniejsze do wyjaśnienia - wnętrze pudełka było całkowicie czyste: bez śladu moczu czy kału. Wskazuje to, że w czasie podróży zwierzę mogło przynajmniej wchodzić i wychodzić z tego dużego pudełka. Kotka, natychmiast nazwana Precious Cargo, czyli Cenny Ładunek, została wpuszczona do bardziej komfortowej budki, gdzie znalazła jedzenie, wodę i kuwetę. Pomimo że wydawała się zdrowa, była wyraźnie przestraszona. "Nie wiemy, jak długo kotka podróżowała", powiedziała kanadyjskiej prasie dyrektorka oddziału British Columbia Society for the Prevention of Cruelty to Animals w Richmond, Krista Shaw. I właśnie dlatego organizacja ochrony zwierząt długo rozmawiała z inspektorami celnej. Niestety- bez uzyskania do tej pory konkretnej odpowiedzi.

Kotka została przeniesiona do kliniki weterynaryjnej, gdzie natychmiast zaszczepiono ją przeciwko wściekliźnie, aby spełnić kanadyjskie wymogi importu w przypadku, gdyby faktycznie pochodziła z Azji. W klinice przebywała około tygodnia, została zbadana, a jej stan zdrowia monitorowano. Otrzymała płyny nawadniające i przeszła testy na pasożyty i choroby. Po kilku dniach odmawiania posiłków zaczęła znowu jeść.

Mimo początkowego paraliżu strachem, powoli zaczęła ufać swoim ratownikom. Zaufała też swojej nowej opiekunce: kobiecie, która została uznana za najbardziej odpowiednią osobę do opieki nad tą "podróżniczką" międzykontynentalną. To ona będzie ją oficjalnie adoptować, jak tylko biurokracja pozwoli na ten formalny krok. Ale jedno jest pewne: nowe życie tej chińskiej kotki będzie w Kanadzie.

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka