Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Największy pies na świecie?

Widok doga niemieckiego obok chihuahua to zaskakujący kontrast: podczas gdy dogi niemieckie mogą osiągnąć 81 centymetrów wysokości, chihuahua zatrzymują się na mniej niż 23 centymetrach. Ta ogromna różnica zaintrygowała genetyków, którzy starają się zrozumieć, dlaczego rasy psów tak bardzo różnią się pod względem rozmiarów.

Jakie są największe psy na świecie? Tytuł najwyższego psa wszech czasów należy do Zeusa, doga niemieckiego z Otsego w stanie Michigan, który mierzył 112 centymetrów wysokości i osiągał 2 metry i 24 centymetry stojąc na tylnych łapach. Pomimo swojej imponującej postury, Zeus był ukochanym psem terapeutycznym, który regularnie odwiedzał szkoły i szpitale. Niestety, zmarł w 2014 roku w wieku 5 lat.

Najwyższym żyjącym psem jest inny Zeus, dog niemiecki z Bedford w Teksasie. W wieku zaledwie 3 lat Zeus 2 mierzy około 104 centymetry wysokości i, podobnie jak jego imiennik, osiąga 2 metry i 24 centymetry stojąc na tylnych łapach. Brittany Davis, jego właścicielka, opowiada, że jej pies uwielbia spacery po okolicy i na lokalnym targu, a jego dzienne spożycie wynosi aż 12 miarek karmy dla psów.

Najdłuższym i najcięższym zarejestrowanym towarzyszem człowieka był Aicama Zorba de La-Susa, mastif angielski, który w 1987 roku ważył 155 kg i mierzył 2 metry i 51 centymetrów od nosa do ogona.

Mastif angielski jest rasą z największymi psami na świecie. Samce osiągają około 76 centymetrów wysokości i ważą między 73 a 104 kg, podczas gdy samice są nieco mniejsze i lżejsze. Inne rasy znane ze swoich imponujących rozmiarów to mastif pirenejski, mastif hiszpański, chart irlandzki i bernardyn.

Z drugiej strony spektrum, najmniejszym psem świata jest Milly, chihuahua ważąca 450 gramów, urodzona w 2011 roku, która mierzy mniej niż 10 centymetrów wysokości. Chihuahua, znane ze swojej małej postury, ważą zazwyczaj nie więcej niż 2,7 kg.


Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka