Zdjęcie poglądowe

Najstarszy pies na świecie

Guinness World Records przyznał Bobiemu, portugalskiemu psu, tytuł najstarszego psa na świecie. Bobi, 1 lutego br. , kiedy dokonywano wpisu, miał 30 lat i 266 dni. Poprzedni rekord, który był niepobity prawie sto lat, należał do australijskiego psa pasterskiego o imieniu Bluey, urodzonego w 1910 roku, który żył 29 lat i 5 miesięcy.

Starszy zwierzak - który niedawno skończył 31 lat - mieszka w Conqueiros, małej wiosce w Portugalii, od ponad trzydziestu lat, ale prawie nie przetrwał okresu szczenięctwa. Według jego właściciela, Leonela Costy, kiedy urodził się miot, w którym był nasz bohater, ojciec Costy postanowił, że rodzina ma już za dużo zwierząt i nie mogą zatrzymać szczeniąt.

Niestety, w tamtym czasie starsze osoby uważały za normalne, że w przypadku gdy nie można mieć więcej zwierząt w domu, zakopuje się je w dołach, aby nie przetrwały - powiedział właściciel zwierzęcia mediom. Ojciec Costy, ostatecznie dokonał tego okropnego czynu na miocie w którym urodził się Bobi, ale jego dzieci znalazły jedynego ocalałego szczeniaka, ukrytego w magazynie drewna: to był właśnie nasz rekordzista.

Wiedzieliśmy, że kiedy pies otworzył oczy, moi rodzice już go nie zakopią - kontynuował Costa. Bobi to czystej rasy Rafeiro do Alentejo, często używana do ochrony majątku i bydła. Psy tej rasy zwykle żyją od 12 do 14 lat, ale rekordzista przeżył ponad dwa razy dłużej.

Długowieczność psa została potwierdzona przez SIAC, bazę danych zwierząt domowych autoryzowaną przez rząd portugalski i zarządzaną przez Narodową Unię Weterynarii. Bobi zdobył rekord jako najstarszy żyjący pies, kilka tygodni po tym, jak tytuł ten został przyznany Spikeowi- pieskowi rasy chihuahua.

źródło: SMITHSONIANMAG

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka