Zdjęcie poglądowe
JerzyGorecki
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Mrówka z Manhattanu

Na naszej planecie istnieje ponad 10 000 znanych gatunków mrówek, ale bardzo szczególny okaz, a także gatunek nieznany nauce, został znaleziony przez biologów na środku Broadwayu między 63. a 76. ulicą w Nowym Jorku. Tak, dobrze przeczytaliście.

Owad wydaje się pochodzić z Europy, ale dotychczas naukowcy nie byli w stanie porównać go z żadnym z znanych gatunków (które, nawiasem mówiąc, są kierowane przez jeden, wielki, mózg). Jest to nowość dla Ameryki Północnej, a według nas również dla całego świata, powiedział biolog Rob Dunn dla New York Post. Mrówka nie ma jeszcze nazwy naukowej, ale została czule nazwana Manhatt Ant.

Najprawdopodobniej stworzenie to przystosowało się do przetrwania w miejskim środowisku Nowego Jorku... i nie byłby to pierwszy raz, kiedy unikalny gatunek został znaleziony na zatłoczonych ulicach Wielkiego Jabłka. Dobór naturalny faktycznie dał miejsce zwierzętom, które mogą prosperować w miejskiej dżungli i, z biegiem czasu, te stworzenia tworzyły nowe gatunki.

Dunn natknął się na Mrówkę z Manhattanu przypadkowo podczas przerwy od zajęć na Uniwersytecie Columbia. Jego laboratorium teraz dalej bada owada: dotychczas odkryli, że mrówki z Nowego Jorku mają w swoich ciałach wyższe stężenie węgla, prawdopodobnie wskazujące na dietę bogatą w syrop kukurydziany.

Tymczasem, czy wiedzieliście, że na każdą osobę na świecie przypada 2,5 miliona mrówek?

źródło: SMITHSONIANMAG

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka