Zdjęcie poglądowe
South Essex Wildlife Hospital
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Lis w pułapce

8 maja był,spokojnym wiosennym dniem w South Essex Wildlife Hospital, centrum weterynaryjnym dla dzikich zwierząt znajdującym się tuż pod Londynem, gdy nagle telefoniczna wiadomość zbudziła całą ekipę weterynarzy.

Po drugiej stronie słuchawki anonimowy mężczyzna zgłosił obecność małego liska w czymś, co wydawało się być syfonem od zlewu, porzuconym na stercie śmieci. Bardzo dziwny wypadek, który można było wytłumaczyć jedynie wrodzoną ciekawością tego gatunku.

Jeden z weterynarzy, Tom Linsel, pochodzący ze Słowacji, natychmiast udał się na miejsce, aby sprawdzić, czy zgłoszenie było prawdziwe.

Po przybyciu Linsel stwierdził, że mały lisek utknął z głową w syfonie i nie mogąc się z niego wydostać, zranił sobie łapę w desperackich próbach uwolnienia się.

Uwięziony w tej nietypowej pułapce od kilku godzin, wycieńczony i spragniony lis na szczęście jeszcze żył, choć zaczynał wykazywać pierwsze objawy duszenia się.

Zwierzę zostało szybko uwolnione z syfonu i przewiezione do centrum weterynaryjnego na pogotowie, zarówno w celu opatrzenia rany na łapie, jak i przeprowadzenia innych badań, aby mogło wrócić do natury w doskonałym stanie.

Lisy są znane jako zwierzęta niezwykle inteligentne, jednak ich zachowanie często naraża je na niebezpieczeństwo i w niektórych sytuacjach ryzykują życie przez przedmioty, które porzucamy na ich terenie.

Niedawno grupa zoologów odkryła również, że ewolucja skłania je do lepszego przystosowania się do warunków środowiskowych typowych dla miast, co stanowi dodatkowe ryzyko dla ich zdrowia.

Nie bez powodu weterynarze z South Essex Wildlife Hospital postanowili opowiedzieć historię tego małego liska w mediach społecznościowych, publikując kilka postów na swoim profilu na Facebooku. W ten sposób starali się uwrażliwić angielską społeczność na te zwierzęta i ochronę dzikiej przyrody, która coraz częściej zbliża się do naszych miast i ludzi.

To wielka zmiana paradygmatu, biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka lat temu polowanie na lisy było legalne w Wielkiej Brytanii, a te stworzenia były prześladowane w dużej części Europy.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka