Zdjęcie poglądowe
hansbenn

Które psy żyją najdłużej?

Naukowcy przeprowadzili dogłębne badania, analizując ponad pół miliona psów w Wielkiej Brytanii. Wyniki, opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports, rzucają światło na to, jak rasa, płeć, rozmiar oraz kształt pyska wpływają na oczekiwaną długość życia psów.

Okazuje się, że zwycięzcy to małe psy z długimi nosami, które mają tendencję do przeżywania swoich większych odpowiedników z płaskimi pyskami. Te odkrycia nie tylko wzbogacają nasze zrozumienie życia psów, ale również oferują cenne wskazówki dla osób, które zajmują się tymi zwierzętami, od właścicieli po hodowców, aż po osoby odpowiedzialne za politykę dobrostanu zwierząt.

Badanie ujawniło, że średnia długość życia psów wynosi między 10 a 13,7 lat, z istotnymi wariacjami zależnymi od wielu czynników. Spośród analizowanych ras czystych, Lancashire heelers wyróżniają się najdłuższą oczekiwaną długością życia, po nich plasują się tybetańskie spaniele, bolończyki, shiba inu i papillony.

W przeciwieństwie, rasy takie jak kaukaskie owczarki i presa canario wykazują znacznie niższą oczekiwaną długość życia. Co zaskakujące, wbrew powszechnemu przekonaniu, psy rasowe mają tendencję do życia dłużej niż kundelki, kwestionując ideę, że większa różnorodność genetyczna przekłada się na dłuższe życie.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka