Zdjęcie poglądowe
TravelXperience

Kto ma największe cohones na świecie?

Jeśli myślisz, że największe jądra w świecie zwierząt posiada płetwal błękitny, mylisz się... ale niewiele. To dlatego, że rekord pod względem rozmiaru należy do północnoatlantyckich waleni baskijskich (Eubalaena glacialis).

Z wagą około 450-500 kilogramów każde, łącznie łatwo osiągają tonę (1000 kilogramów): tyle samo waży Volkswagen Garbus. Pomimo tego, że są ssakami, ich gonady nie są widoczne na zewnątrz (na szczęście!), ale ukryte są w ich ciele.

W przeciwnym razie nie byłoby to skuteczne pod względem temperatury. Ciała wielorybów są zbyt ciepłe, ale ich jądra są wyposażone w obszerną sieć naczyń krwionośnych, które pomagają kontrolować ich temperaturę, przeprowadzając krew z zimnych kończyn.

Ewolucja wyposażyła rzadkie walenie baskijskie w te narządy rozrodcze z powodu: są one w stanie produkować 4,5 litra nasienia. Naukowcy twierdzą, że jest to sposób na "pokonanie" konkurencji. Ponieważ samice będą parzyć się z wieloma partnerami, samce mają za cel przewyższyć każdego rywala.

Tak, dokładnie tak, jak sobie wyobrażacie: zdolność do rozcieńczania nasienia innych samców dużymi ilościami własnego, zwiększa szanse na sukces reprodukcyjny. To oznacza, że walenie z większymi jądrami hipotetycznie będą miały większą szansę na przekazanie swoich genów.

Zdajemy sobie sprawę, że temat może wywołać śmiech, ale oczywiście jest to również część biologii stworzeń i odważymy się powiedzieć, że jest to bardzo ważny element gatunku.

źródło: IFLSCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka