Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Krótsze życie pszczół

Pszczoły miodne na pewno nie przeżywają najlepszego okresu, a zmiany klimatu strasznie je zmieniają. Teraz nowe badanie opublikowane w Scientific Reports ujawnia alarmującą tendencję.

Dane są jasne: w latach 70. pszczoły laboratoryjne zazwyczaj żyły ponad miesiąc, podczas gdy teraz żyją tylko około dwóch tygodni. I to, niestety, nie jest wszystko... ponieważ owady te odnotowały ogromne straty populacyjne w ostatnich latach.

Izolujemy pszczoły od życia kolonii tuż przed tym, jak wyłaniają się jako dorosłe, więc wszystko, co skraca ich żywotność, dzieje się przed tym momentem, powiedział Anthony Nearman, entomolog z Uniwersytetu Maryland i główny autor badania.

Pszczoły miodne są integralnymi członkami większości ekosystemów ze względu na swoją rolę w zapylaniu, a ich zniknięcie miałoby dewastujące skutki. To nie jest koniec: skrócenie żywotności pszczół wiąże się ze spadkiem produkcji miodu w Stanach Zjednoczonych.

Owady giną od pestycydów, niszczenia siedlisk, chorób i czynników związanych ze zmianą klimatu, takich jak susza. Następnym krokiem dla badaczy jest zrozumienie, co - konkretnie - zabija te stworzenia.

źródło: GIZMODO

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 509 309

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka