zdjęcie poglądowe
pixabay

Krokodyle w ściekach

Opowieść o krokodylach w kanalizacji mogłaby być miejską legendą, ale według nowego badania te stworzenia naprawdę wydają się dobrze czuć w bardzo podobnych wodach. W jednej z najbardziej zanieczyszczonych rzek Ameryki Środkowej, gatunek zagrożonych krokodyli kwitnie pomimo życia w wodach praktycznie ściekowych (lub gorszych).

Pomiędzy oponami, plastikiem i innymi ekologicznymi horrorami, codziennie odpady i ścieki domowe oraz fabryczne z San Jose wpadają do rzeki Tarcoles, domu około 2000 krokodyli amerykańskich, które przystosowały się do życia w toksycznej wodzie.

To jest bardzo zanieczyszczony obszar, ale to nie wpłynęło na populację krokodyli, powiedział Ivan Sandoval, biolog z Narodowego Uniwersytetu Kostaryki. Rzeka Tarcoles jest najbardziej zanieczyszczoną rzeką w Kostaryce i jedną z najbardziej zanieczyszczonych w Ameryce Środkowej. Można tam znaleźć metale ciężkie, azotyny, azotany i dużą ilość odpadów ludzkich.

Gatunek tu występujący, Crocodylus acutus, jest uważany za zagrożony, ale jego liczba wzrosła w ostatnich latach, a populacja mieszkająca na Kostaryce jest zdrowa i silna. Gady wydają się nie przejmować dużą liczbą zanieczyszczeń i ponad 150 typami bakterii, które znaleziono w strumieniu.

Te stworzenia są wspaniałym przykładem odporności - wyobraźcie sobie, że jedna kolonia żyje wewnątrz elektrowni jądrowej! Nie na darmo żyją na Ziemi od ponad 150 milionów lat.

źródło: SCIENCEALERT

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka