Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Kiedy suka udaje psa

Może zdarzyć się, że przyłapiesz swoją słodką suczkę na gorącym uczynku, kiedy próbuje dosiadać jakiś przedmiot lub innego czworonożnego przyjaciela; zazwyczaj takie zachowanie jest kojarzone z samcami, ale dlaczego robią to także samice?

Pies decyduje się na dosiadanie celu z różnych powodów, a niekoniecznie pod wpływem instynktu seksualnego. Na przykład, suczka może zdecydować się na dosiadanie Fido, aby pokazać swoje przywództwo. Często korzystają z tego gestu, aby zademonstrować swoją władzę nad innymi (na pewno zdarzyło Ci się upominać swojego psa, który próbował wspinać się po rangach hierarchii w waszej rodzinie, uporczywie dosiadając twoją nogę).

Po drugie, w świecie psów, nie jest rzadkością zobaczyć dwa młode psy (niezależnie od ich płci) bawiące się lub interakcji społecznej za pomocą dosiadania. Dla nich nie ma nic skandalicznego w tym geście i jest to część ich instynktownych metod komunikacji.

Jednak warto podkreślić, że obsesyjne powtarzanie tego działania poza kontekstem może wskazywać, że samice są ofiarami zaburzeń hormonalnych lub innych problematycznych chorób, takich jak niedoczynność tarczycy, stan medyczny spowodowany niewystarczającą produkcją hormonów przez tarczycę.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma się czym martwić, jeśli Twoja suka robi coś takiego, to jest część jej naturalnego słownika.

źródło: everyeye.it

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka