Zdjęcie poglądowe
parkstonephotography
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Karma z myszy

Firma BioCraft Pet Nutrition dokonała przełomu w swojej technologii produkcji, umożliwiając wytwarzanie hodowanego mięsa myszy dla psów i kotów w cenie porównywalnej z premium karmą dla zwierząt.

BioCraft (wcześniej znane jako Because Animals) ogłosiło, że ich hodowane mięso jest teraz dostępne w cenie 2 do 2,50 USD za funt, co odpowiada cenie premium mięsa w karmie dla zwierząt. Firma osiągnęła ten sukces poprzez innowacyjne podejście do pożywki wzrostowej, co pozwoliło zarówno obniżyć koszty, jak i poprawić profil odżywczy mięsa myszy.

„Osiągnięcie równowagi cenowej i solidnego profilu odżywczego dla zwierząt domowych były jedynymi elementami powstrzymującymi hodowane mięso w przemyśle karmy dla zwierząt — a BioCraft osiągnął oba te cele,” powiedziała Shannon Falconer, CEO BioCraft.

Firma planuje wprowadzenie swojego hodowanego mięsa do markowych karm dla zwierząt na półki sklepowe do początku 2026 roku. Kluczowym elementem procesu redukcji kosztów była rezygnacja z materiałów pochodzenia zwierzęcego i wykorzystanie roślinnych składników odżywczych, które są już zatwierdzone przez organy regulacyjne ds. bezpieczeństwa żywności.

W czerwcu 2023 roku BioCraft wprowadził linię komórkową kurczaka zarówno dla karm dla kotów, jak i psów. Zanim firma opracowała linię komórkową kurczaka, stworzyła tkankę myszy in vitro, wykorzystując szeroką wiedzę na temat DNA myszy.

Nowe możliwości hodowanego mięsa w przemyśle karmy dla zwierząt

Przemysł karmy dla zwierząt jest bliski wprowadzenia składników z hodowanego mięsa na szeroką skalę. Meatly, firma z Wielkiej Brytanii, ogłosiła stworzenie pierwszych na świecie puszek z karmą dla zwierząt, które wykorzystują hodowane mięso kurczaka jako źródło białka. Meatly opracowało pożywkę hodowlaną bez białka, która kosztuje 1 funta (1,26 USD) za litr, co czyni produkcję ekonomicznie opłacalną.

W lutym Bond Pet Foods dostarczyło pierwsze dwie tony metryczne hodowanego białka zwierzęcego do Hill’s Pet Nutrition. Dzięki temu Hill’s może opracować różne produkty w swoim Centrum Żywienia Zwierząt w Topeka, Kansas, do oceny przez FDA i przygotowania prototypów do oceny rynkowej.

Jesienią 2023 roku CULT Food Science wprowadziło markę Noochies!, liofilizowane, wysokobiałkowe smakołyki dla zwierząt, wykonane bez udziału przemysłowego rolnictwa. Produkty te zawierają opatentowane składniki, które mają poprawiać trawienie i wzmocnić układ odpornościowy zwierząt.

W listopadzie 2023 roku czeski startup Bene Meat Technologies uzyskał certyfikat rejestracyjny od Europejskiego Rejestru Materiałów Paszowych UE, umożliwiający firmie produkcję i sprzedaż hodowanego mięsa do karmy dla zwierząt. Firma planuje otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w tym roku, aby zwiększyć swoją zdolność produkcyjną.

Podsumowanie

Osiągnięcia BioCraft i innych firm w zakresie hodowanego mięsa otwierają nowe możliwości w przemyśle karmy dla zwierząt. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji i obniżeniu kosztów, hodowane mięso staje się realną alternatywą dla tradycyjnych składników, co może przynieść korzyści zarówno zwierzętom, jak i środowisku.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka