Zdjęcie poglądowe
RoyBManofMerlin
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Hipopotam zmienił płeć

w Osace w Japonii, hipopotam zmienił płeć po 7 latach. No dobrze, nie do końca tak się stało, ale przeczytajcie so się tam naprawdę wydarzyło.

Gen-chan, hipopotam pochodzący z Meksyku i mieszkaniec zoo od 2017 roku, został zidentyfikowany jako samica po 7 latach, obalając błędne przekonanie, że był samcem. Ten błąd wyszedł na jaw dopiero po zaobserwowaniu zachowań, które nie odpowiadały typowym zachowaniom samca tego gatunku.

Przybywszy do zoo w wieku pięciu lat, został sklasyfikowany jako samiec na podstawie dokumentów importu pochodzących z African Safari w Meksyku. Te dokumenty nie były kwestionowane aż do momentu, gdy zachowanie Gen-chana zaczęło budzić wątpliwości wśród opiekunów. Szczególnie brakowało zalotów w stosunku do samic i wyraźnego znakowania terytorium, typowych dla samców tego gatunku

Osobliwości w zachowaniu Gen-chana skłoniły odpowiedzialnych za zoo do przeprowadzenia testu DNA, który ujawnił jego prawdziwą naturę. Kiyoshi Yasufuku, zastępca dyrektora zoo, podkreślił znaczenie weryfikacji płci zwierząt, aby uniknąć przyszłych błędów. Wiadomość ta wywołała mieszankę zaskoczenia i refleksji nad tym, jak początkowe błędy mogą prowadzić do niespodziewanych odkryć.

Ponadto, pomimo odkrycia, imię Gen-chan pozostanie niezmienione, zachowując więź z jego historią w zoo. Kierownictwo zoo obiecało nadal zapewniać jej komfortowe środowisko, podkreślając swoje zaangażowanie w troskę o zwierzęta z najwyższą uwagą i szacunkiem.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka