Zdjęcie poglądowe
Cifer88
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Fenek - dzikie stworzenie Sahary

Fenek, czyli lis pustynny, to fascynujące zwierzę, które przystosowało się do życia w jednym z najtrudniejszych środowisk na Ziemi, Saharze. Chociaż urocze, nie są one odpowiednie jako zwierzęta domowe z powodu swojej dzikiej natury.

Fenek jest jednym z najbardziej uroczych (nie żeby było ich wiele) zwierząt Sahary. To niezwykłe stworzenie przystosowało się do życia w jednym z najtrudniejszych środowisk na Ziemi... i na wypadek, gdybyście się zastanawiali, nie jest on kotowaty, ale psowaty.

Oficjalnie nazywany Vulpes zerda, jest najmniejszym gatunkiem z rodziny Canidae, do której należą psy, wilki i inne rodzaje lisów (które z kolei ewoluują do życia w miastach). To ważące od 1 do 1,5 kilograma stworzenie ma niezwykle duże uszy, które, oprócz pomocy w wykrywaniu najcichszych dźwięków potencjalnej ofiary, działają jako radiator, pomagając lisowi pozostać schłodzonym w upale pustyni.

Także łapy fenka ewoluowały do środowiska, w którym żyje zwierzę, i działają trochę jak rakiety śnieżne, chroniąc zwierzę przed bardzo gorącym piaskiem. Co więcej, są też skutecznymi łopatami, które pozwalają lisowi pustyni często kopać w gęstym piasku w poszukiwaniu pożywienia; fenek jest niekrępującym się wszystkożercą, z dietą obejmującą gryzonie, owady, ptaki, jaja, a nawet rośliny.

Pomimo że nawet mały hałas powoduje, że stają się czujne, są to stworzenia, które żyją w małych społecznościach, często składających się z pary i ich potomstwa. Komunikują się ze sobą za pomocą serii wokalizacji, od szczekania do mruczenia. Oczywiście nie mogą być zwierzętami domowymi, ze względu na ich dziką naturę, i nie lubią być głaskane, czy nawet obsługiwane przez ludzi.

źródło: ZMESCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka