Zdjęcie poglądowe

Dlaczego pies przed snem się kręci?

Dlaczego pies, zanim ostatecznie się położy, kręci się dookoła kilka razy? Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie; jednak teorie, które uzasadniałyby to zachowanie, są niezwykle interesujące.

Jedno z najbardziej uznanych wyjaśnień ponownie związane jest z pochodzeniem psów: jako potomkowie wilków, odziedziczyliby te ruchy, ponieważ ich przodkowie zwykle tworzyli sobie wygodne miejsce do spania. Innymi słowy, miały zwyczaj przygniatać otaczającą je trawę i śnieg, aby stworzyć ciepłe i miękkie łóżko.

Inna teoria sugeruje, że to zachowanie jest motywowane instynktem samozachowawczym: psy krążą dookoła, aby obserwować otaczający obszar i upewnić się, że nie ma żadnych zagrożeń lub niebezpieczeństw, tak jak robią podczas załatwiania swoich potrzeb.

Niektórzy wierzą, dość prosto, że to chodzenie tam i z powrotem jest tylko sposobem na znalezienie odpowiedniej pozycji do spania, tak jak my to robimy w łóżku. Ten rytuał wydaje się być niezwykle powszechny wśród psów wszystkich ras i dlatego jest uznawany za naturalne i wrodzone zachowanie.

Czy jest to ze względu na ich przeszłość jako dzikie wilki, czy po prostu chcą być wygodne, jasne jest, że to zachowanie jest kluczowe dla dobrego odpoczynku: jeśli zwrócicie uwagę, to właśnie wtedy, kiedy pies chce dobrze się wyspać, używa tego ruchu i jest on mniej często stosowany podczas sporadycznych drzemek.

źródło: IFLSCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka