Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Dlaczego koty mruczą?

Koty pod wieloma względami są nadal tajemnicą. Podczas gdy wiemy, dlaczego uwielbiają najwyższe miejsca w domu czy obsesję na punkcie pudełek, niektóre pytania pozostają nierozwiązane. Na przykład, dlaczego koty mruczą?

Nie tylko koty, ale także gepardy i tygrysy to robią... ale co to jest? Nie wiemy nawet na pewno, jak jest produkowany ten koci dźwięk, co mówi wiele o naszej wiedzy na jego temat.

Zacznijmy od obalenia mitu: mruczenie nie zawsze oznacza, że kot jest szczęśliwy.

Jak stwierdził Tony Buffington, ekspert od kotów i weterynarz z Ohio State University, w rozmowie z Wired w 2015 roku: "Wszystkie zachowania zależą od historii, kontekstu i oczekiwań. Jest naiwnością myśleć, że koty mogą mruczeć tylko z jednego powodu: to jak myślenie, że ludzie mogą śmiać się tylko z jednego powodu."

Za pomocą tego działania nasz kot może przekazać szeroką gamę emocji. Często wskazuje na zadowolenie, ale nie zawsze: czasami sygnalizuje nerwowość lub strach; innym razem jest to oznaka stresu. Pierwsze mruczenie, które wydaje kilkudniowy kociak, nie ma nic wspólnego ze szczęściem i jest tak naprawdę sygnałem dla matki, żeby mogła go znaleźć i nakarmić.

"Badacze zarejestrowali zwykłe mruczenie i mruczenie, które prosiło właścicieli o jedzenie", powiedziała BBC autorka i ekspertka od zachowania kotów, Celia Haddon. Tak więc, mimo że dopiero zaczynamy rozumieć koty, jesteśmy na dobrej drodze do odczytania ich zachowań... może.

źródło: IFLSCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka