Zdjęcie poglądowe

Dlaczego koty kochają laptopy

Koty mają naprawdę dziwaczne zachowania: od spania w najwyższym punkcie domu do kucania w prawdziwych, wyimaginowanych pudełkach. Właściciele kotów i laptopów mogą jednak zgodzić się co do jednego: mają zwyczaj kucania na komputerze, uniemożliwiając ci kontynuowanie tego, co robiłeś... ale dlaczego?

Na razie nie ma żadnych naukowych badań, które analizowałyby ten aspekt, ale eksperci od zachowań kotów mają swoją teorię. Dr David Sands, ekspert od psychologii zwierząt z ponad 25-letnim doświadczeniem klinicznym, postanowił obalić powszechne mity: przede wszystkim, nieprawdopodobne jest, że koty są przyciągane wyłącznie ciepłem generowanym przez laptop.

Prawdziwą atrakcją dla kota jest twój zapach, który regularnie zostawiasz na klawiaturze. "Koty są istotami, które regulują się zapachem. Ich świat kręci się wokół węchu: ich wzrok jest przystosowany do nocnego polowania, co oznacza, że ich zmysł węchu jest naprawdę ważny w innych momentach", mówi Sands.

Może wydawać się to urocze (i w pewnym sensie tak jest), ale w rzeczywistości "bardziej prawdopodobne jest, że twój kot chce złożyć swój własny zapach i zastąpić twój. Chodzi tutaj o kwestię własności: w ten sposób twój kot faktycznie mówi Należysz do mnie!", kontynuuje David. Dlatego koty są bardzo zaborcze (i może dlatego są tak kochane), a dla nich, im więcej mogą cię dotknąć i złożyć swój zapach, tym lepiej!

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać powiadomienia o nowościach i promocjach tylko dla subskrybentów!

Dziękujemy! Twój adres email został dopisany do naszej bazy danych.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka