Zdjęcie poglądowe

Czy krowy przewidują burzę?

Nie jest rzadkością usłyszeć, jak ludzie mówią, że krowy mają pewną zdolność do przewidywania deszczu: według plotek, jeśli te stworzenia leżą, zbliża się burza... przynajmniej tak mówią. Ale czy to prawda? Czy mućki naprawdę potrafią przewidzieć pogodę?

Teoria wyjaśniająca ich zachowanie twierdzi, że krowy mogą odczuwać wzrost wilgotności powietrza i kładą się, aby zachować kawałek suchej trawy. Inna mówi, że krowy kładą się, aby złagodzić obciążenie żołądka, który rzekomo jest wrażliwy na zmiany ciśnienia atmosferycznego spowodowane przez deszcz.

Jest też jeszcze bardziej skomplikowane wyjaśnienie: prawdopodobnie nogi krów mają w sobie mikroporowate struktury, które są w stanie szybko absorbować wilgoć. Im więcej wilgoci gromadzi się z powodu zbliżającej się ulewy, tym więcej wilgoci nogi będą absorbować z powietrza, miękknąc, aż nie będą już w stanie utrzymać ciężaru zwierzęcia, które musi się położyć.

Na tym etapie możecie się zastanawiać: co na ten temat mówi nauka? Tw wszystkie teorie są bardzo mało prawdopodobne. Dlaczego? Ponieważ krowy (które wkrótce będą nosić gogle wirtualnej rzeczywistości) kładą się z wielu powodów, a nie ma naukowych dowodów na to, że deszcz jest jednym z nich. Leżące krowy na polu oznaczają, że przeżuwają, a nie przygotowują się na krople deszczu, wyjaśnia Farmers Almanac.

W skrócie, jeśli zobaczycie przeżuwacze leżące na ziemi, niekoniecznie nadchodzi burza... ale przygotujcie parasol (nigdy nie wiadomo).

źródło: LIVESCIENCE

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.
GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 509 309

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka