Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Cmentarzysko rekinów

Na głębokości około 5 kilometrów pod powierzchnią wody, niedaleko Wysp Kokosowych na Oceanie Indyjskim, naukowcy odkryli gigantyczny cmentarz rekinów. Różnorodność rekinów - reprezentowanych jedynie przez pozostałe na dnie zęby - zdumiała naukowców... ale nie tylko!

W sumie znaleziono ponad 750 zębów rekinów. Ponieważ ciała tych stworzeń są w większości zbudowane z chrząstki, tylko ich kły mogą przetrwać próbę czasu i zachowajć się na długo (jak pokazują nam skamieniałości megalodona).

Zęby wydają się pochodzić od współczesnych rekinów, takich jak mako i białe rekiny, ale także od starożytnych rekinów, w tym przodka gigantycznego megalodona, stwierdził Glenn Moore, kustosz ryb w Western Australian Museum. W szczególności ten starożytny okaz, który znaleziono, wyewoluował z megalodona, który był największym z wszystkich rekinów, ale wymarł około 3,5 miliona lat temu.

To nawet nie jest najbardziej ekscytująca wiadomość: podczas badania okazało się, że odkryto nawet nowy gatunek tych ryb. Na początku wyprawy znaleźliśmy małego rekina rogatego w paski, mówi specjalista Will White z Australian National Fish Collection. Ten gatunek jest unikatowy dla Australii, ale nie został jeszcze opisany i nazwany. Okaz, który zebraliśmy, będzie niesamowicie ważny dla nauki, ponieważ użyjemy go do opisania gatunku.

Możecie zobaczyć tą niesamowitą kolekcję zdjęciu dołączonym do artykułu, ale a propos: ile zębów mają rekiny? Ich liczba zaskoczy was bez wątpienia.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka