Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Bestia Morza Beringa

Potwór z Loch Ness zawsze był fascynującą istotą: może to przez legendy wokół niego, może przez literackie i filmowe narracje, ludzie nie mogą pozostać obojętni na możliwość istnienia takiego żywego stworzenia na naszej planecie...

W 2016 roku naukowcy obserwujący Morze Arktyczne natknęli się na "bestię morską" o długości 120 metrów i żelatynowatej konsystencji. Przykro nam dla marzycieli, ale po długim i dogłębnym śledztwie okazało się, że była to ogromna masa meduz przemieszczających się w "stadzie". Pomimo tego wyjaśnienia, eksperci nie mogli powstrzymać się od nazwania kompozycji "bestią Morza Beringa".

Według badaczy, kolonia składała się głównie z gatunków należących do rodzaju Cyanea, które mogą osiągać naprawdę imponujące rozmiary. Społeczność naukowa, mimo że nie chodziło o mityczne stworzenie, była bardzo zaskoczona zachowaniem meduz, ponieważ takie gromadzenie się jest rzadkością w Morzu Arktycznym. Nadal trwają badania nad efektami na ekosystem Oceanu Arktycznego, ponieważ meduzy są drapieżnikami zdolnymi do wpływania na łańcuch pokarmowy.

Jest jasne, że wśród tysiąca powodów tej "masowej migracji", znowu pojawia się działalność człowieka, dając nam kolejne ostrzeżenie o konsekwencjach naszych działań.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka